Montovna - virtuální dílna pro adepty literárního řemesla:

Jedná se o projekt, který v současnosti realizujeme s Vladimírem Němcem, a publikujeme na FB skupině "Kreativní inkoust - psací dílna tvůrčích duší" . Po „Opravně povídek“ tedy pokračujeme „Montovnou“. 

Montovna obsahuje sérii doporučení a názorných příkladů, jak psát povídky do soutěží, abyste jako začínající autoři neskončili na chvostu. Možná vás napadne, že takových projektů na sítích těká spousta a budete mít pravdu (některé jsou zajímavé, a některé dokonce i užitečné). 

Naše Montovna bude odlišná právě tím, že je sestavená z pohledu porotce literární soutěže, protože jak Vladimír, tak a já, soutěže hodnotíme. Nemáme patent na rozum, netvrdíme, že jsme chytřejší než ostatní, ale kromě porotcování v Ceně Karla Čapka a Vidoucích jsme sami už nějaké knihy napsali, a nakladatelé nám je dokonce i vydali. Jestliže nejste členy a ani nemáte zájem o členství ve FB skupinách, ale i tak byste měli zájem o seznámení s Montovnou, stačí mi napsat a přihlásit se (e-mail je zde na webu v kontaktech). 

Skromně dodávám, že Montovnu s Vladimírem pácháme zcela gratis (z čiré rozežranosti a radosti ze života), takže stát vás bude jenom ten čas, který do toho investujete.

Montovna má základ ve workshopu, který spáchal před mnoha lety Vladimír Němec spolu s Jiřinou Vorlovou (známou jako Aquila) na literárním serveru Psanci. Současná (oprášená) Montovna je tedy z větší části dílem Vladimírovým a Jiřininým, já jenom chabě vypomáhám. Součástí našich statí (s jejím souhlasem)jsou i Jiřininy citace – a sice velice užitečné „gramatické ventilky.“  

 

1. díl Montovny sepsal Vladimír a je o řemesle. Najedete ho (stejně jako tento úvodní nultý díl) na horní vodorovné liště v sekci Tvůrčí psaní