Proč píšu:

K psaní jsem tíhla odjakživa, ale opravdu jsem se do toho opřela až ve středním věku. V literární soutěži československého fandomu Cena Karla Čapka v roce 2010 se mi díky novele Kazisvět podařilo ulovit legendárního Mloka a od té doby to se mnou jde z kopce:))

 

Co píšu:

Jedná se o kombinaci žánrů: romantika - dobrodružná- fantasy- detektivka. Souhrnem nejspíš space opera., 

Píšu intuitivně, často se  mi stává, že postavy, které vymyslím, začnou vyvádět věci, nad kterými se chytám za hlavu. Dostávají se do potíží a já je z nich musím tahat:))

 


Ve sbírkách s díly dalších autorů tiskem zatím vyšlo:

 • novela "Kazisvět", ve sbírce MLOK 2010 (1. cena MLOK)
 • mikropovídka „Zímří“ ve sbírce KOČAS 2013 vyšla mikropovídka Zímří
 • povídka „Ex post“ ve sbírce KOČAS 2014
 • povídka "Mám lidi docela rád" ve sbírce MLOK 1014
 • povídka "Podej ďáblovi prst" ve sbírce Žoldnéři fantazie 2016 Lovci monster v nakladatelství Straky na vrbě
 • povídka "Návrat" ve sbírce Žena se Lvem vydané nakladatelstvím Fortna (2016)
 • povídka "O vlas" ve sbírce Kočas, (2018)

 

První samostatný počin vydaný tiskem (2017, 2018)

 • román Návrat na Mizeon I - Na hraně zkázy (první díl románové série vydaný nakladatelstvím Nová vlna s redakční účastí Vladimíra Němce a Zdeňka Rampase.v roce 2017, dostupné na Kosmas.cz, Alza.cz, aj) 
 • román Návrat na Mizeon II - Jiskřičky v popelu (druhý díl románové série vydaný nakladatelstvím Nová vlna s redakční účastí Vladimíra Němce a Zdeňka Rampase.v roce 2018, dostupné na Kosmas.cz, Alza.cz, aj) 
 • román Návrat na Mizeon III - Dárce života (třetí díl románové série vydaný v listopadu nakladatelstvím Nová vlna s redakční účastí Vladimíra Němce a Zdeňka Rampase.v roce 2018, dostupné na Kosmas.cz, Alza.cz, aj) 

 

Knižně elektronicky zatím vyšlo:

 

 • novela: Kazisvět (2014 vydáno na Google play)
 • první díl románové série Vykladač I - Zuby poražených (2014 vydáno na Google play, 2017 vydáno Nová vlna), a na iBooks na iTunes Store
 • druhý díl románové série Vykladač II - Střípky Sváru (2016 vydáno na Google play, 2017 vydáno Nová vlna), a na iBooks na iTunes Store
 • třetí díl románové série Vykladač III - Slzy Netrebů (2017 vydáno na Google play a paralelně v Nová vlna), a na iBooks na iTunes Store
 • román Až přijde bouře (2014  vydáno na Google play)
 • román Kozel zahradníkem (2016 vydáno na Google play pod názvem Ozvěny Twinsidoru, nové editované vydání Kozel zahradníkem s přílohami a novou obálkou od Nely Korbelové, červenec 2021), a srpen 2021 na iBooks na iTunes Store
 • sbírka povídek Stéblo na hladině (2014 Google play)
 • sbírka sci-fi povídek Ex post  (2014 Google play)
 • sci-fi povídka: Mám lidi docela rád  (2014 Google play)
 • román Ani párem volů (2017)
 • Za sedmero mlhovinamu (Legendy z Metaprostoru) sbírka povídek na Google play (2019)
 • Arrakiel (Návrat na Mizeon I) Vydavatel Martin Koláček E-knihy jedou, 2021, a na iBooks na iTunes Store (červenec 2021)

 

Co chystáme (psáno v srpnu  2021):

 • Sarvonův odkaz - připravujeme k vydání (obálka k nahlédnutí v sekci Novinky)
 • O lidech a nelidech (rozepsáno)
 • Mrzout Ničitel (pracovní název - rozepsáno)
 • Další díly mizeonské série: Oproti tištěné verzi série Návrat na Mizeon (Nová vlna, 2017-2018), kdy jsme z úsporných důvodů nacpali všechny díly do tří svazků, si při elektronickém vydání můžeme dovolit ten luxus a prezentovat každý díl zvlášť, s novými obálkami, novými editacemi, s novým přehledem o posloupnosti jednotlivých knih a sérií (včetně té mizeonské) v megasérii Metaprostor. První díl Arrakiel vyšel v červenci 2021, další díly by na E-knihy jedou měly přibývat průběžně, kus za měsíc.
 • Lissarius - druhý díl sedmidílné série Návrat na Mizeon - e-kniha, Eknihy jedou (srpen 2021), iBooks na iTunes Store (srpen 2021)

Neúplné soupisy mých románů a povídek jsou uvedeny např. na Legii nebo na Databázi knih: 

https://www.legie.info//autor/6625-miroslava-dvorakova

https://www.databazeknih.cz/search?q=Miroslava+Dvo%C5%99%C3%A1kov%C3%A1&hledat=

 

Anotace: www.miroslava-dvorakova.cz/eknihy/

 

Recenze

Nejvíce recenzí majdete na Google play/knihy po rozkliknutí knihy pod anotací, odkaz: 

https://www.databazeknih.cz/search?q=Miroslava+Dvo%C5%99%C3%A1kov%C3%A1&hledat=

Další recenze např: https://www.kosmas.cz/knihy/235237/na-hrane-zkazy/

 

Recenze série Návrat na Mizeon najdete zde:

 

Svetknih.funsite.czsvetknih.funsite.cz/vitejte-mizeonu-svete-demonu-zrozenych-krvaveho-deste/

Interkom číslo 7/2019 - recenze od Zuzany Hlouškové je dostupná zde (celý časopis ke stažení  v pdf zde: interkom.vecnost.cz/ 

Děti-noci.cz:  recenzentka napsala (cit): „Na hraně zkázy pro mě bylo velkým překvapením a čtení jsem si opravdu užila. Po dlouhé době jsem se setkala s knihou, která ačkoliv pracuje s profláknutými tvory, jako jsou démoni a draci, nabízí i něco neotřelého a nového…“

Odkaz na celou recenzi: https://deti-noci.cz/2017/12/literatura/lit-recenze/miroslava-dvorakova-na-hrane-zkazy-navrat-na-mizeon-1-2/

Na XB-1https://www.casopisxb1.cz/aktuality/hrana-zkazy-recenze/

Na Kosmas.cz: 

https://www.kosmas.cz/knihy/248569/jiskricky-v-popelu/

https://www.kosmas.cz/knihy/235237/na-hrane-zkazy/

 

Odkazy na další recenze najdete v sekci "Knihy ke stažení, anotace" - u jednotlivých knih


IT podpora:

Knihy jsou přístupné díky mému skvělému nakladateli Martinovi Balcárkovi - některé jsou zdarma (zde na webu i na Google play), jiné nikoliv. 
Velké pozornosti se těší fantasy série Vykladač (přes šest tisíc stažení). V žebříčku nejprodávanějších knih na Google play (z tohoto žánru) v létě 2017 se pohybovaly druhý a třetí díl Vykladače na nejvyšších příčkách (viz příspěvky s fotkami). 
Pro všetečky: první díl Vykladače v žebříčku nejprodávanějších zachycen není - neboť je zdarma:)).

Elektronické knihy jsou k dispozici ke stažení do mobilu nebo tabletu na serveru "Google play" v podsekci "knihy", série Vykladač i na Apple iBooks, a na Palmknihy. 

Statistiky:

Při posledním sčítání stažených knih jen z Google play (výpis z konce roku 2020), jsme s Martinem zjistili, že už jsme překročili 27 000 stažení. Tento souhrn se týká všech jedenácti dosud publikovaných titulů - a zahrnuje čtenáře v zemích Českých a na Slovensku. 

Nejvíce lidí si stáhlo knihu psychologicky laděných povídek nazvanou Stéblo na hladině. Kniha jako jediná vybočuje z mého oblíbeného žánru. Obsah vychází z mých bezprostředních zkušeností, protože jsem se ve volném čase přes dvacet let zabývala transpersonální astrologií, kterou jsem v letech 1992 a 1993 vystudovala u Pavla Turnovského. V této knize prostřednictvím skutečných lidských příběhů vysvětluji jak se obecná představa o tom, co vše může člověku poskytnou astrologie, liší od reálu. 
Stéblo na hladině si dle statistiky z konce roku 2020 získalo zájem přes 12 600 čtenářů (knihu jsme vydali na sklonku roku 2014). 

Ohlasy čtenářů Google play (jsou seřazeny vždy pod anotací konkrétní knihy), jsou vesměs pozitivní, což mě docela těší. Už méně mě těší, že knihy je v nabídce těžké dohledat v případě, že jste náhodný návštěvník a hledáte "něco" a nevíte co:)) - tzn. že nehledáte podle názvu nebo autora, ale jen tak nazdařbůh podle žánrů.

 

Na sesterském serveru "Google knihy" je dokonce možné se podívat na náhledy ukázek v on-line verzi.


Podrobnosti o vydávání nových knih lze sledovat na podřazené facebookové stránce nazvané Tvůrčí psaní - Miroslava Dvořáková(https://www.facebook.com/tvrpsani/?ref=bookmarks) nebo na těchto mých webových stránkách www.miroslava-dvorakova.cz

Zde na webovkách je nyní čerstvě uveden i link na knihy na Google playApple iBooks a link na facebook 

To znamená, že přímo z těchto webových stránek se můžete jedním kliknutím dostat:

 • ke knihám, které jsou vydány na Google play a na Apple iBooks (příslušná tlačítka ve sloupečku pod sebou na pravé straně hlavní stránky - na jednom je napsané "Google play" a na druhém "Apple iBooks")
 • nebo se dostanete na FB (Tvůrčí psaní - Miroslava Dvořáková) prostřednictvím odkazu u rolovacího sloupečku na levé straně hlavní stránky. 

Čtenáři, kteří nemají zkušenosti se stahováním knih z Google play, mají možnost si z těchto webových stránek (záložka "knihy ke stažení") stáhnout některé staré verze mých knih zdarma v pdf.  Ty novější knihy jsou tam uvedeny prostřednictvím anotací (Vykladač II, Vykladač III, Ozvěny Twinsidoru, Ani párem volů), si lze jako e-booky objednat za stejnou cenu, za jakou jsou nabízeny v distribuční síti

 

Skvělé umístění Vykladače na žebříčku nejprodávanějších knih v žánru romantika - fantasy (srpen 2017)

 

Skvělé umístění k 1.6.2018 !!!

Román Ani párem volů, který jsme s Martinem Balcárkem vydali teprve v únoru tohoto roku, si v žebříčku nejprodávanějšícj knih na Google play v žánru romantika, podžánru fantasy, urval první místo !!!

Historie projektu

s technickým řešením těchto webových stránek a rovněž s vydáváním elektronických verzí knih na Google play mi trpělivě pomáhá IT génius a kamarád Martin Balcárek, kterému tímto vřele děkuji.

S vydáváním knih tiskem (Mizeonská série) bych se neobešla bez spisovatele Vladimíra Němce, který se zhostil role odborného redaktora

 

 

Informace o mně:

 

Co jsem zač: 

Dnes jsem osoba, která s velkým potěšením píše romány! 

Ale dlouhé roky předtím jsem strašila na úřadě, a později jsem dokonce páchala vzdělávací činnost jako metodik v oblasti legislativy průmyslové ekologie (což byla čirá hrůza). Paralelně s tím jsem se přes dvě desetiletí zabývala transpersonální astrologií (https://astroporadnamira.webnode.cz/). 

Jakmile se naše tři děti osamostatnily, mohla jsem se vrátit ke svým snům - k psaní. Za to, že mám k takovým lumpárnám vůbec podmínky, vděčím mému manželovi Richardovi, našim dětem, rodičům a přátelům, a v neposlední řadě i všem čtenářům. 

Podrobnosti o peripetiích začínajícího autora jsem zpracovala jako součást semináře Tvůrčího psaní. Text je snadno dohledatelný na horní vodorovné liště v menu těchto stránek i na FB stránce Tvůrčí psaní, kterou spravuji  (https://www.facebook.com/tvrpsani/?ref=profile_intro_card). 

Seminář je určený začínajícím autorům a dělím se tam o poznatky, které jsem za těch deset let, co se tvůrčím psaním zabývám, načerpala. Vysvětluji nejběžnější řemeslné chyby, navrhuji možná řešení. Seminář vznikl  jako součást podkladů připravených pro přednášku pro studenty Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a protože studenti vypadali spokojeně:)), rozhodla jsem se texty dát k dispozici i ostatním psavcům.  

Co jsem zač: 

Dnes jsem osoba, která s velkým potěšením píše romány! 

Ale dlouhé roky předtím jsem strašila na úřadě, a později jsem dokonce páchala vzdělávací činnost jako metodik v oblasti legislativy průmyslové ekologie (což byla čirá hrůza). Paralelně s tím jsem se přes dvě desetiletí zabývala transpersonální astrologií (astroporadnamira.webnode.cz/)

Jakmile se naše tři děti osamostatnily, mohla jsem se vrátit ke svým snům - k psaní. Za to, že mám k takovým lumpárnám vůbec podmínky, vděčím mému manželovi Richardovi, našim dětem, rodičům a přátelům, a v neposlední řadě i všem čtenářům. 

Podrobnosti o peripetiích začínajícího autora jsem zpracovala jako součást semináře Tvůrčího psaní. Text je snadno dohledatelný na horní vodorovné liště v menu těchto stránek i na FB stránce Tvůrčí psaní, kterou spravuji  (https://www.facebook.com/tvrpsani/?ref=profile_intro_card). 

Seminář je určený začínajícím autorům a dělím se tam o poznatky, které jsem za těch deset let, co se tvůrčím psaním zabývám, načerpala. Vysvětluji nejběžnější řemeslné chyby, navrhuji možná řešení. Seminář vznikl  jako součást podkladů připravených pro přednášku pro studenty Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a protože studenti vypadali spokojeně:)), rozhodla jsem se texty dát k dispozici i ostatním psavcům.