Co je to Metaprostor?

Metaprostor je knižní megasérie!

Jedná se o komplex samostatných románů a knižních sérií ze stejného prostředí pod souhrnným názvem Metaprostor. Metaprostor je svébytné univerzum obsahující světy různé civilizační úrovně. 

 

Knižní megasérie Metaprostor:

Jak funguje pleteň reality? Co je to Pravděpodobnostní pole? Opravdu platí to rčení, že co není o Metaprostoru napsáno v Sarvonově encyklopedii, to neexistuje? Na jakém principu funguje Prach obnovy boha Zmara? Je pravda, že vyvanutím boha jeho existence definitivně končí? Byl Sarvon Arci-Quinn opravdu takový ničema?    

 

To vše si můžete přečíst v níže uvedených knihách, které jsou seřazeny podle posloupnosti děje:  

  1. Ani párem volů
  2. Kozel zahradníkem
  3. Podej ďáblovi prst (povídka),
  4. Vykladač (trilogie)
  5. Sarvonův odkaz 
  6. Návrat na Mizeon - verze sedmidílné elektronické série
  7. Návrat na Mizeon - verze tiskem vydané trilogie
  8. Za devatero mlhovinami (sbírka tří povídek)
  9. Z(a)tracené klíče (rozepsáno)
  10. Igor ničitel (rozepsáno)
 

Podrobné anotace a informace o dostupnosti na knižních portálech najdete zde: 

www.miroslava-dvorakova.cz/metaprostor-anotace/

 

Z kosmologického hlediska je Metaprostor univerzem, prostoupeným pletení reality, která generuje pravděpodobnostní pole. Z praktického pohledu se jedná o svět složený se soustav, světů a satelitů, na kterých žijí a anebo existují různě utvářené a všemožně diponované bytosti.

Arcidémoni, bohové, antropomorfní draci, fytobionté, a mnozí další včetně smrtelníků v různé míře vládnou magií, umějí cestovat prostorovými branami, ale stejně tak zvládají těžké palné zbraně nebo pilotáž kosmické stíhačky. Každý příběh sleduje osudy hrdinů z konkrétního světa. Někteří výtečníci se v souladu s plynoucím časem vyskytují v epizodních rolích i v dalších příbězích. Jednotícím prvkem megasérie je stěžejní dílo legendárního historika Sarvona Arci-Quinna – Encyklopedie Metaprostoru, z kterého je běžně citováno. Některá hesla se Sarvonovy encyklopedie jsou dostupná na mých webových stránkách zde: www.miroslava-dvorakova.cz/sarvonova-encyklopedie-metaprostoru/

 

 

 

Jednotlivé tituly a ucelené cykly (ad 4 a ad 6) se dají číst samostatně, ale jsou spolu provázané. Některé postavy se objevují ve více příbězích, v průběhu dějin Metaprostoru hrají různé politické role, jejich osobní život se vyvíjí a společenský status se mění (u některých k horšímu, u jiných k lepšímu).