Jak je to s Mizeonem?

19.03.2017 14:26

19.3.2017

 

Jako je to s Mizeonem?

 

Píšete mi s dotazy, jak je to dlouho slibovanou sérií Návrat na Mizeon. Knihy jsou dopsané, jen stále pracujeme na finalizaci. Teprve včera jsem si vydupala obálku pro šestý díl a ještě si musím vydupat obálku pro ten sedmý.

Obálka pro šestý díl (zobrazí se podstatná část:)) bude vypadat takto:Fotka uživatele Tvůrčí psaní.

 

Anotace šestého dílu Návrat na Mizeon - Ditrux:

Jestliže ve vyhrocené situaci někdo pronese něco nevhodného, bude to zaručeně Ditrux Arci-Jeen, někdejší neúspěšný kandidát na post kapitána císařovy gardy. Ditova prostořekost je jeho šperkem i štítem. Umístěný na nejvyšším místě žebříku mizerů si na své pověsti dokonce zakládá. Že mu vyvraždili většinu příbuzenstva? Nevadí. Ditrux spokojeně prudí dál. Obrat nastane až ve chvíli, kdy ztratí jedinou osobu, která mu jeho otravné manýry tolerovala. A na Maharáví přituhuje. Lhůta vyměřená Aliancí je u konce. Pokud Sibiel s Xanem rychle něco nevymyslí, Aliance Mizeon promění v prach. Arcidémonům nezbývá, než do toho kyselého jablka kousnout. Dokonce i starý cynik Ditrux je připraven jednat přiměřeně vážnosti situace. Kdo by byl čekal, že jedno náhodné setkání během tajné mise obrátí Ditův život vzhůru nohama? 

 

Anotace sedmého dílu Návrat na Mizeon - Rawantes

Arcidémoni se vracejí na Mizeon za cenu tvrdě vybojovaného kompromisu. Zatímco byli v exilu, jejich svět se zase tolik nezměnil. Město Kernok zvolna vstává z trosek, na loukách se poklidně pasou stáda krodochů, kolem vesnic obecných démonů se vinou ochranné pásy čemeřice proti dračím náletům. Území je rozděleno, dohody podepsány, vyhlídky na budoucnost dobré. Zbývá zdánlivá maličkost: Probudit Rafedaxarra. Co se ale stane pak? Jak se bůh, císař a prapředek Rafedaxarr vyrovná s novými okolnostmi? Co Rafedaxarr udělá, až se dozví, že jeho sourozenci, které věky věznil v Chřtánu, jsou venku? Jak stráví, že během několika hodin vyvraždili většinu arcidémoní populace? Vezme na vědomí, že byli šílení a dezorientovaní? Uzná svůj podíl na jejich stavu? A co udělají debhátarové, až vyjde najevo, že jejich zatracovaný bratr nevyvanul? Mezi dvěma nesmiřitelnými tábory stojí jediný arcidémon – Rawantes, metamorf, Dárce života. Ten, o kterého se věky vedly líté boje. Ten kvůli kterému na Mizeon už jednou padal Krvavý déšť. Jen on je schopný zkrotit rozzuřeného Rafedaxarra a obměkčit rozhořčené debhátary. Bude to ale stačit?Více zde: https://www.miroslava-dvorakova.cz/